Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > Paskelbta nauja ES cheminių medžiagų teisės aktų paieškos priemonė EUCLEF

 

Paskelbta nauja ES cheminių medžiagų teisės aktų paieškos priemonė EUCLEF

EUCLEF – tai nauja Europos Cheminių medžiagų agentūros (ECHA) siūloma internetinė paslauga, suteikianti įmonėms nemokamą prieigą prie ES cheminių medžiagų teisės aktų, įskaitant aplinkos, darbuotojų sveikatos ir saugos, gaminių kontrolės ir daugelio kitų teisės aktų rinkinius.

 

EUCLEF pateikiama ES cheminių medžiagų teisės aktų apžvalga. Čia suteikiama galimybė, naudojantis cheminių medžiagų duomenų baze, surasti informaciją apie savo veikloje naudojamas chemines medžiagas ir pasitikrinti, kokie apribojimai ar draudimai joms gali būti taikomi.


Šioje priemonėje pateikiama kiekvieno teisės akto visos aktualios informacijos santrauka, įskaitant taikymo sritį, prievoles, nukrypti leidžiančias nuostatas, reglamentavimo veiklą ir medžiagų, kurioms teisės aktas taikomas, sąrašą, taip pat nuorodos į išsamų teisės akto tekstą visomis ES kalbomis.


Nuoroda į EUCLEF priemonę: https://echa.europa.eu/lt/legislation-finder


Pirmoji ieškiklio versija apima teisės aktus, susijusius su oro ir vandens kokybe, darbuotojų apsauga, pesticidais, medžiagomis, turinčiomis sąlytį su maistu, kosmetikos gaminiais, žaislų sauga ir daugeliu kitų. Planuojama, kad 2021 m. į EUCLEF bus įtraukti dar 16 teisės aktų.


Visą informaciją, kaip vykdyti paiešką, rasite čia:


https://echa.europa.eu/lt/-/getting-to-know-the-eu-chemicals-legislation-finder-euclef-
https://www.youtube.com/watch?v=0A--zrwwdio&feature=youtu.be