Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > Išsakykite savo nuomonę dėl pasiūlymo apriboti švino naudojimą šaudymo lauke, medžioklės ir žvejybos reikmenyse

 

Išsakykite savo nuomonę dėl pasiūlymo apriboti švino naudojimą šaudymo lauke, medžioklės ir žvejybos reikmenyse

Europos cheminių medžiagų agentūra (ECHA) kviečia suinteresuotąsias šalis iki 2021 m. rugsėjo 24d. teikti mokslinę ir techninę informaciją apie švino naudojimą medžioklei ir sportiniam šaudymui skirtuose šaudmenyse ir žvejybos reikmenyse.

 

Įvertinusi šiuos švino panaudojimo atvejus ECHA padarė išvadą, kad jie kelia nepriimtiną riziką žmonių sveikatai, aplinkai ir laukinei gamtai. ECHA apskaičiavo, kad mažiausiai 127 milijonams paukščių kasmet gresia apsinuodijimas švinu. Be to, švinas neigiamai veikia ir žmonių sveikatą, ypač vaikų neurologinį vystymąsį. Maždaug milijonas vaikų yra pažeidžiami toksinio švino poveikio dėl žvėrienos mėsos vartojimo. Priėmus šį apribojimą, per 20 metų švino emisija į aplinką sumažėtų apie 1,7 milijono tonų. Be to, siūlomas apribojimas apsaugotų namų ūkių, kurie labai dažnai valgo žvėrienos mėsą, vaikus.

Šiuo metu vyksta šešis mėnesius truksiančios konsultacijos, per kurias visos suinteresuotosios šalys turi galimybę pateikti argumentus, pagrįstus patikimais įrodymais. Konsultacijos prasidėjo 2021 m. kovo 24 d. ir baigiasi 2021 m. rugsėjo 24 d. ECHA moksliniai rizikos vertinimo ir socialinės-ekonominės analizės komitetai įvertins konsultacijų metu gautą informaciją ir atsižvelgus į mokslinius įrodymus, bei planuojama iki 2022 m. vidurio pateikti savo nuomonės.

ECHA taip pat organizuoja internetinę informacinę sesiją dėl siūlomo apribojimo, kuri vyks balandžio 15 d. 11.00–13.00val. Helsinkio laiku. Sesijos metu ECHA ekspertai aptars konkrečius konsultacijoms pateiktus klausimus ir paaiškins, kaip teikti pastabas. Ši sesija vyks anglų kalba. Joje gali dalyvauti visi, ketinantys dalyvauti konsultacijose.

Papildoma informacija:

·         Konsultacijos

·         Internetinė informacinė sesija

·         Apribojimo pasiūlymas

·         Tvarus šaudymas lauke ir žvejyba. ECHA siūlo apriboti švino naudojimą, 2021 m. vasario 3 d.

·         Aktualios temos: švinas šaudmenyse, kulkose ir žvejybos svareliuose