Atsižvelgiant į alergeno stiprumą, alerginės reakcijos gali būti ir palyginti silpnos, pavyzdžiui, niežulys ir odos paraudimas, ir stiprios, pavyzdžiui, gyvybei pavojingos anafilaksinės reakcijos. Vis dėlto ne visi žmonės vienodai reaguoja į konkretų alergeną (medžiagą, sukeliančią alerginę reakciją). Todėl svarbu suprasti, kaip reaguoja mūsų kūnas, ir susidaryti kuo palankesnes aplinkos sąlygas.
Tais atvejais, kai žinoma, jog medžiagos gali sukelti alerginę reakciją, Europos Sąjunga, siekdama apsaugoti vartotojus ir darbuotojus, gali apriboti tokių medžiagų naudojimą.
Įprastas alergines reakcijas sukeliančios medžiagos:
- Nikelis – jei juvelyrinių dirbinių sudėtyje yra nikelio ir jie liečiasi su oda, gali atsirasti odos opų.
- Metilendifenildiizocianatas (MDI), kuris naudojamas gaminant purškiamuosius dažus ir skystas stogų dangas, yra gerai žinoma kvėpavimo takus jautrinanti medžiaga, kurios įkvėpus gali pasireikšti alerginė reakcija. (nuoroda į informacinę kortelę)
- Gaminant odos gaminius naudojamas chromas gali sukelti odos alergiją.
- Dimetilfumaratas (DMF) – cheminė medžiaga nuo pelėsių, dažniausiai naudojama gaminant prie vartojimo prekių, pavyzdžiui, avalynės ir sofų, pridedamus maišelius; šios medžiagos gali patekti ant gaminio ir žmogaus odos ir gali kilti alerginė reakcija, pavyzdžiui, niežulys, paraudimas ir dirginimas.
Jeigu jums pasireiškė alerginė reakcija ir manote, kad ją galėjo sukelti cheminė medžiaga, pasitarkite su gydytoju ir pabandykite išsiaiškinti alerginės reakcijos priežastis. Lankantis pas gydytoją galite jam parodyti naudoto produkto etiketę.