Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > Iš profesionalų lūpų – apie pavojingų cheminių medžiagų pakeitimą

 

Iš profesionalų lūpų – apie pavojingų cheminių medžiagų pakeitimą

2018 m. rugsėjo 20 d. įvyko Aplinkos apsaugos agentūros bei Baltijos Aplinkos forumo organizuotas seminaras apie pavojingų cheminių medžiagų valdymą ir pakeitimą, kuriame  šios srities profesionalai ne tik kalbėjo apie priežastis, kodėl reikia pakeisti šias medžiagas saugesnėmis, bet ir pasakojo, su kokiais iššūkiais susiduria norinčios jas pakeisti įmonės.

 

   Griežtėjant teisės aktų reikalavimams, kaip sakė Aplinkos ministerijos Taršos prevencijos departamento direktorius Vitalijus Auglys, pavojingų cheminių medžiagų pakeitimo praktika darosi labai aktuali. Įmonės skatinamos atsisakyti medžiagų, darančių neigiamą poveikį žmonių sveikatai ir aplinkai.

 

   Seminare dalyvavusių įmonių, organizacijų, valstybės institucijų atstovai buvo supažindinti su pavojingų medžiagų pakeitimo svarba, išklausė užsienio svečių iš Europos cheminių medžiagų agentūros (ECHA), Europos metalų asociacijos (Eurometaux) ir Europos chemijos pramonės tarybos (CEFIC) pranešimus. Seminaro dalyviai sužinojo, kaip suvaldyti problemas ir pasinaudoti galimybėmis tiekimo grandinėje pakeisti pavojingas chemines medžiagas.

 

   Aplinkos apsaugos agentūros Cheminių medžiagų skyriaus vedėja Lina Dunauskienė išsamiai apžvelgė pavojingų cheminių medžiagų valdymo reikalavimus, o VšĮ „Baltijos aplinkos forumas“ atstovai pristatė šių medžiagų pakeitimo atvejus Baltijos šalyse, vykdant projektą „Life fit for REACH“, ir įmonių galimybes jame dalyvauti.