Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > Tatuiruotės ir ilgalaikis makiažas - gražu, bet ar saugu

 

Tatuiruotės ir ilgalaikis makiažas - gražu, bet ar saugu

Europoje populiarėjančios tatuiruočių ir ilgalaikio makiažo procedūros, kelia susirūpinimą dėl dažuose esančių cheminių medžiagų ir pigmentų poveikio žmogaus organizmui. Tatuiruotes turi 12% europiečių, o tarp jaunų žmonių kūno piešiniai ypatingai populiarūs (kas ketvirtas asmuo tarp 18 ir 35 metų turi pasidaręs tatuiruotę). Kadangi kūno piešiniai išlieka visą gyvenimą, o potencialiai kenksmingos tatuiruočių ir ilgalaikio makiažo dažų sudedamosios dalys gali turėti ilgalaikį poveikį, iškyla būtinybė tokias procedūras padaryti kaip įmanoma saugesnėmis.

Primename, kad Europos Komisija, atsižvelgusi į Europos cheminių medžiagų agentūros (ECHA) pateiktą informaciją, kad naudojamuose dažuose gali būti vėžį sukeliančių, mutageninį poveikį turinčių, reprodukcinę sistemą veikiančių, odą jautrinančių, ardančių ar ėsdinančių cheminių medžiagų, parengė atitinkamą dokumentaciją, kuria siekiama apriboti tokias chemines medžiagas. Siekiant užtikrinti saugesnį tatuiravimo procesą yra siūloma: apriboti daugiau nei 4000 pavojingų cheminių medžiagų, nustatyti tam tikrus reikalavimus tatuiruočių ir ilgalaikio makiažo produktų ženklinimui bei procedūras atliekantiems asmenims.

Europos Sąjungos (ES) valstybės narės gegužės 13 d. vykusiame Komitete nerado vieningo sutarimo dėl tatuiruočių ir ilgalaikio makiažo dažuose naudojamų pavojingų cheminių medžiagų apribojimų. Dėl skirtingų Valstybių narių pozicijų ir nesutarimų sprendimas visoje ES apriboti pavojingas chemines medžiagas tatuiruočių ir ilgalaikio makiažo produktuose bus priimtas dar negreitai.

Tikėkimės, kad Valstybėms narėms pavyks sutarti dėl saugesnių tatuiruočių ir ilgalaikio makiažo produktų ES ir kviečiame pažiūrėti ECHA parengtą informacinį video reportažą:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=163&v=aSYlK8vzGeY&feature=emb_title