Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > Nauja teisinė prievolė gaminių tiekėjams

 

Nauja teisinė prievolė gaminių tiekėjams

 

Nuo šiandien, 2021 m. sausio 5 d., įsigalioja nauja teisinė prievolė - pranešimo teikimas į SCIP duomenų bazę.

 

SCIP duomenų bazė - tai informacijos apie atskiruose gaminiuose arba sudėtiniuose daiktuose (produktuose) naudojamų labai didelį susirūpinimą keliančių cheminių medžiagų duomenų bazė, sukurta pagal Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2018/85 9(1)(i) straipsnį.

 

Šios teisinės prievolės tikslas atliekų susidarymo prevencija, mažinant labai didelį susirūpinimą keliančių medžiagų kiekį atliekose bei skatinant šių medžiagų pakeitimą saugesnėmis alternatyvomis.

 

Teisinės prievolės vykdytojai - gaminių tiekėjai: gaminių gamintojai, surinkėjai, importuotojai ir platintojai. Daugiau informacijos galite rasti vaizdo įraše „Kas turi teikti pranešimą į SCIP duomenų bazę?"

 

Prievolės vykdytojai privalo pateikti pranešimą į SCIP duomenų bazę, jeigu jų gaminyje yra aptinkama labai didelį susirūpinimą keliančių medžiagų iš Kandidatinio sąrašo, kurių koncentracija viršija 0,1 % gaminio masės.

 

SCIP pranešimas turi būti parengiamas ir pateikiamas, naudojant Europos cheminių medžiagų agentūros (toliau ─ ECHA) įrankius.

 

Jeigu apie pranešimo teikimą į SCIP duomenų bazę išgirdote pirmą kartą ir svarstote, ar jums ši teisinė prievolė yra taikoma, kviečiame pasižiūrėti infografiką, kuriame informacija pateikiama suprantamai, naudojant grafinį formatą.

 

Plačiau „SCIP duomenų bazė".