Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > AGENTŪROS EKSPERTAS DALYVAUJA TARPTAUTINIO SPECIALISTŲ TINKLO SUSITIKIME

 

AGENTŪROS EKSPERTAS DALYVAUJA TARPTAUTINIO SPECIALISTŲ TINKLO SUSITIKIME

Rugsėjo 26 – 27 dienomis Geteborge (Švedijos Karalystė) vyksta devintasis REACH socialinės, ekonominės ir alternatyvų analizės specialistų tinklo (NeRSAP) susitikimas, kuriame dalyvauja ir Aplinkos apsaugos agentūros atstovas.

 

Susitikimas, kuris organizuojamas Ateities cheminės rizikos vertinimo ir valdymo strategijų centro kartu su Švedijos Cheminių medžiagų agentūros (KEMI), skirtas aptarti cheminių medžiagų alternatyvas ir atliktą jų analizę, tinkamų rizikos valdymo priemonių pasirinkimą bei iššūkius, keičiant pavojingas chemines medžiagas mažiau pavojingomis. 

Susitikimo metu vyksta podiumo diskusijos, kuriose dalyvauja įvairių organizacijų (nevyriausybinių organizacijų, pramonės asociacijų, konsultavimo įmonių) atstovai. Atstovauti ES valstybių narių institucijas, veikiančias cheminių medžiagų kontrolės ir rizikos valdymo srityse, paskirta Aplinkos apsaugos agentūros Cheminių medžiagų skyriaus vedėja Lina Dunauskienė.

Šios diskusijos yra skirtos aptarti būdus, kurie pagerintų cheminių medžiagų naudojimo autorizacijos bei atliekamų/ planuojamų atlikti cheminių medžiagų pakeitimų saugesnėmis medžiagomis procesų kokybę.

NeRSAP susitikimui pasirinkta atitinkama vieta – „Vizijų kupolas“, kur susiburia mokslas, verslas, politika ir visuomenė. Tai vieta, kur gimsta neįprastos idėjos. „Vizijų kupolas“ – ypatingas tuo, jog tai yra laikinas statinys, pastatytas iš biologiškai skaidomų ar perdirbamų medžiagų, turi savo sezoninį klimatą ir augmeniją, formuojančius dinamišką vidinę aplinką. Dėl savo mobilumo jis gali būti perkeliamas į bet kurią vietą, sukuriant kūrybinę miesto erdvę tvaraus vystymosi idėjoms ir vizijoms plėtoti.