Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > Šiais metais bus tikrinama, ar internetu parduodamos pavojingos cheminės medžiagos atitinka reikalavimus

 

Šiais metais bus tikrinama, ar internetu parduodamos pavojingos cheminės medžiagos atitinka reikalavimus

Prasidėjo Europos Sąjungos vykdomo projekto REF-8 patikrinimai. Įgyvendinant projektą bus tikrinama, ar įmonės, prekiaujančios pavojingomis medžiagomis, mišiniais, biocidiniais produktais ir gaminiais internetu valstybėse narėse ir EEE šalyse, laikosi REACH, CLP ir Biocidinių produktų reglamentų reikalavimų.

 

Šis veiklos etapas bus vykdomas iki 2020 m. gruodžio 31 d. Projekte dalyvaus 29 šalys narės, tarp jų ir Lietuva.

Projektas skirtas plačiajai visuomenei ir profesionaliems vartotojams skirtiems produktams, kurie prieinami įmonių internetinėse parduotuvėse.

Inspektoriai patikrins, ar pirkėjai yra pakankamai informuojami apie pavojingas medžiagas prieš jas įsigyjant, ieškos ribojamų medžiagų, randamų internetu parduodamuose gaminiuose, pvz., žaisluose ir tekstilės gaminiuose.

Projektu taip pat siekiama didinti įmonių informuotumą apie pareigas, susijusias su cheminių medžiagų, mišinių ir gaminių pardavimu internetu, taip pat stiprinti skirtingų valstybių narių vykdymo užtikrinimo institucijų ryšius ir bendradarbiavimą.

Projekto rezultatai turėtų būti paskelbti 2021 m. pabaigoje.