Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > Ar žinote, kad alerginę reakciją gali sukelti ir jūsų dėvimi odiniai batai, pirštinės?

 

Ar žinote, kad alerginę reakciją gali sukelti ir jūsų dėvimi odiniai batai, pirštinės?

Ar žinote, kad alerginę reakciją gali sukelti ir jūsų dėvimi odiniai batai, pirštinės, drabužiai ar kiti su oda besiliečiantys odos gaminiai? Net jei chromo (VI) odoje yra tik nedidelis kiekis, jis gali sukelti odos alergiją ar astmą. Europoje 1-3% suaugusiųjų turi alergiją chromui (VI), kuris nors ir nėra naudojamas odinių gaminių apdirbime, bet susidaro oksiduojantis naudojamam chromui (III).

Todėl ES buvo priimtas apribojimas, siekiant apriboti chromo (VI) kiekį odos gaminiuose:

  •           Odos gaminiai, kurie liečiasi su kūno oda, netiekiami rinkai, jeigu juose esančio chromo VI koncentracija yra 3 mg/kg (0,0003 % masės) nuo bendros sausos odos masės arba didesnė.
  •          Gaminiai su odinėmis dalimis, kurios liečiasi su kūno oda, netiekiami rinkai, jeigu bet kurioje iš šių odinių dalių esančio chromo VI koncentracija yra 3 mg/kg (0,0003 % masės) nuo bendros sausos tos odinės dalies masės arba didesnė.

 

Šis apribojimas taikomas ne tik odos raugintojams, bet ir įmonėms, importuojančioms arba gaminančioms odinius batus, pirštines, drabužius, skrybėles ir sporto įrangą, taip pat baldus, automobilių aksesuarus ir laikrodžių apyrankes ar rankines, gali tekti pakeisti tiekėjus ar gamybos procesą.