Pirmasis puslapis > Teminė informacija > REACH > Europos sąjungos taryba patvirtino REACH reglamentą dėl cheminių medžiagų registracijos, įvertinimo, autorizacijos ir apribojimų

 

Europos sąjungos taryba patvirtino REACH reglamentą dėl cheminių medžiagų registracijos, įvertinimo, autorizacijos ir apribojimų

 

     2006 m. gruodžio 18 d. Europos Sąjungos Aplinkos taryba vienbalsiai priėmė REACH reglamentą (cheminių medžiagų registracija, įvertinimas, autorizacija, apribojimai) – pagrindinį Europos Sąjungos naujosios cheminių medžiagų tvarkymo politikos teisės aktą.

     2006 m. lapkričio 30 d. šetajame neformaliame trialogo - Europos Parlamento, Tarybos ir Europos Komisijos posėdyje buvo sutartas kompromisinis REACH reglamento nuostatų paketas bei priimtas 2006 m. gruodžio 13 d. Europos Parlamento plenariniame posėdyje.

     REACH reglamentas įsigalios nuo 2007 m. birželio 1 d.

     Nauju REACH reglamentu bus siekiama užtikrinti tinkamą žmogaus sveikatos ir aplinkos apsaugą, Europos Sąjungos chemijos pramonės vystymosi, konkurencingumo ir inovacijų skatinimą bei informacijos apie chemines medžiagas ir preparatus skaidrumą ir atvirumą.